Pierwszy własny samochód to duży powód do dumy dla wielu młodych kierowców, którzy dzięki swojemu pojazdowi mogą zapewnić sobie transport w dowolne miejsce oraz niezależność od rozkładów jazdy pociągów czy też autobusów.

Nic więc dziwnego, że ze względu na takie atuty coraz szersze grono osób zdaje egzamin na prawo jazdy i kupuje własny pojazd. Warto jednak pamiętać nie tylko o korzyściach, ale również o obowiązkach związanych z posiadaniem swojego auta. Jednym z nich jest opłacanie ubezpieczenia OC.

Cena ubezpieczenia OC dla młodych kierowców

Czynniki, które wpływają na koszt polisy OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkową polisą, którą musi posiadać każdy właściciel samochodu w naszym kraju. To z takiego ubezpieczenia finansowane są ewentualne koszty napraw i inne szkody wyrządzone przez sprawcę. Sporym problemem dla młodych osób jest koszt. W przypadku właścicieli w wieku od 18 do 25 lat, cena takiego ubezpieczenia jest najwyższa. Średnia cena sięga około 1500 zł. Statystycznie młodzi ludzie płacą o prawie 50% wyższe składki niż kierowcy, którzy ukończyli 50 rok życia.

Na cenę ubezpieczenia OC wpływa wiek i doświadczenie kierowcy. Im jest on młodszy i ma mniejsze doświadczenie, tym większe jest ryzyko zdarzenia drogowego, a to z kolei przekłada się na wyższą cenę. Większe stawki obowiązują również osoby, które nie mają żony/męża oraz dzieci. Zwykle do tego grona zaliczają się ludzie młodzi we wspomnianym wyżej przedziale wiekowym. Te czynniki bardzo często sprawiają, że łączna kwota składki OC jest dość wysoka i trudno byłoby ją zapłacić jednorazowo.

W Internecie można znaleźć wiele informacji i porad związanych z ubezpieczeniem OC dla młodych kierowców. Między innymi warto sprawdzić stronę internetową http://madrzepozyczaj.pl. Godne polecenia są również różnego rodzaju rankingi i porównywarki ofert, dzięki którym możliwe jest znalezienie polis, które są tańsze od średniej krajowej dla młodych klientów. Warto spędzić w Internecie trochę czasu, aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Author