Krupówki, Gubałówka, Wielka Krokiew, Tatrzański Park Narodowy, Giewont – właściwie każdy jest w stanie bez wahania wymienić najważniejsze turystyczne atrakcje Zakopanego i okolic. Urlopu w stolicy polskich Tatr nie trzeba jednak ograniczać do tych właśnie znanych miejsc. Gdy uda się już znaleźć idealne miejsce na noclegi, Zakopane może okazać się bardziej zaskakujące.
Pomysł na noclegi w górach? Wielu osobom od razu przychodzi do głowy Zakopane – i nic w tym dziwnego, bo to położone u stóp Tatr miasto jest nazywane zimową stolicą Polski, a tak naprawdę o każdej porze roku oblegana jest przez turystów. Słynne Krupówki, Wielka Krokiew, szczyty Gubałówki, Kasprowego Wierchu i Giewontu – to tylko kilka tamtejszych atrakcji. Nie można oczywiście pominąć doskonałej infrastruktury turystycznej – nowoczesne, stylowo urządzone apartamenty Zakopane, takie jak Kościelisko Residence i Centrum Zakopane, spełnią oczekiwania nawet bardzo wymagających gości. Warto jednak pamiętać, że Zakopane kryje o wiele więcej ciekawych miejsc – oto nasze subiektywne top 3 nieoczywistych zakopiańskich atrakcji!
Apartament Zakopane – odwiedź aquapark
Niewielu turystów zdaje sobie sprawę, że to właśnie w Zakopanem funkcjonuje jedyny pod Tatrami obiekt sportowy, rekreacyjny i leczniczy dysponujący basenami z wodami termalnymi. Mowa o tamtejszym aquaparku, w którym można spędzać długie godziny – zarówno z ukochaną osobą, grupą znajomych, jak i całą rodziną.
Znajdują się tu cztery baseny: rekreacyjny z torami pływackimi, gdzie można zarówno popływać, jak i skorzystać z zabiegów relaksacyjnych, termalny basen zewnętrzny rekreacyjno-leczniczy z malowniczym widokiem na Tatry, rodzinny basen rekreacyjny dla całej rodziny oraz płytki i zarazem najcieplejszy w kompleksie brodzik dla dzieci. Oprócz tego, aquapark to kilka zjeżdżalni, tzw. dzika rzeka, taras widokowy i grota solna.
Apartamenty w Zakopanem – niedaleko Miejskiej Galerii Sztuki
Gdy uda się już wynająć dopasowane do potrzeb mieszkanie Zakopane, koniecznie trzeba odwiedzić tamtejszą Miejską Galerię Sztuki. Jest to jedna z najstarszych galerii w Polsce, której początki sięgają 1911 r. – wtedy to w nowo otwartym Bazarze Polskim przy Krupówkach swoje prace konkursowe zaprezentowało trzydziestu artystów-grafików. W kolejnych latach w galerii można było oglądać dzieła m.in. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Juliana Fałata, Vlastimila Hoffmana, Teresy Pągowskiej, Tadeusza Kantora i Tadeusza Brzozowskiego. Obecnie Miejska Galeria Sztuki prezentuje głównie współczesną sztukę polską, a jej stałymi gośćmi są artyści zakopiańscy. Odbywają się tam spotkania autorskie, wieczory poezji, pokazy filmowe, koncerty i targi sztuki.
Zakopane – noclegi niedaleko Krzeptówki
Właściwie wszyscy turyści decydujący się na noclegi Zakopane swoje pierwsze kroki w stolicy polskich Tatr kierują na słynne Krupówki. Nie jest to jednak jedyna ciekawa ulica w mieście. Z pewnością warto też odwiedzić Krzeptówki – czyli ulicę będącą przedłużeniem ul. Kościeliskiej i Skibówek. Znajduje się tam Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z figurą poświęconą przez biskupa Karola Wojtyłę, chałupa Sabały – najstarszy przykład architektury góralskiej w Zakopanem, a jej zwieńczeniem jest kameralna, cicha, zacieniona Dolina za Bramką, idealna na spacer w upalny dzień.
Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje, jakie czekają na turystów odwiedzających Zakopane. Noclegi w tym tatrzańskim mieście są z pewnością doskonałym pomysłem zarówno na kilkudniowy urlop, jak i dłuższe wakacje.